رفتن به نوار ابزار
سیاسی

اقدام نظامی؛ گزینه روی میز علیه کردستان عراق

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: تمامی گزینه ها از جمله اقدام نظامی علیه همه پرسی اقلیم کردستان عراق روی میز است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: تمامی گزینه ها از جمله اقدام نظامی علیه همه پرسی اقلیم کردستان عراق روی میز است و در این خصوص با ایران و عراق به طور مشترک حرکت خواهیم کرد.
اردوغان شب گذشته در جلسه حزب توسعه و عدالت بار دیگر در اظهاراتی انتقاد آمیز نسبت به برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: ترکیه دارای یک طرح و برنامه معین در مقابل همه پرسی اقلیم کردستان عراق است و گام به گام این برنامه را عملی خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: تمام گزینه ها روی میز است و هیچ گزینه ای وجود ندارد که بگوییم به هیچ عنوان این اقدام و گزینه را انجام نخواهیم داد.
رییس جمهوری ترکیه تاکید کرد: در سفر خود به ایراندر خصوص تمام این گزینه ها با مقامات عالی ایران گفت و گو خواهیم کرد که در این میان، گزینه نظامی نیز در بین تمامی گزینه های مطرح شده وجود دارد.
اردوغان خطاب به پراکنده گویی اعضای حزب توسعه و عدالت هشدار داد و گفت: تمام اعضای حزب عدالت و توسعه باید موازی با اظهارات حکومت ترکیه سخن بگویند زیرا اظهارات ضد و نقیض مناسب با منافع ترکیه نخواهد بود.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا